26 Eylül 1976 yılında avukat bir baba ve psikolojik danışman bir annenin ilk çocuğu olarak Ankara’da dünyaya geldi.

      Çocukluk yıllarını Zonguldak'ın Devrek ilçesinde geçirdi. 1987 yılında Zonguldak'a yerleşen Dr AYDOĞMUŞ, orta ve lise öğrenimini Zonguldak TED Kolejinde tamamladı.

      Lise yıllarından itibaren hekim olmayı istedi. Öyle ki bu isteği, arkadaşları tarafından lise yıllığına şu şekilde yansıtıldı:
"...tıp fakültesine uğurlayacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz"

    Liseden 94 yılında mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 2. sınıfta psikiyatri bölümünü seçmeye karar verdi. Fakülteden mezun olduktan sonra girdiği "Tıpta Uzmanlık Sınavında" tek tercih olarak "psikiyatri" yazarak Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünde uzmanlık eğitimine başladı. İhtisası sırasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Ana Bilim Dallarında rotasyoner olarak çalıştı. 2008 yılında "psikiyatri uzmanı" unvanını aldı.

   Uzmanlık eğitimi sonrasında mecburi hizmet görevini tamamlamak üzere gittiği Akşehir Devlet Hastanesinde psikiyatri uzmanı olarak çalışmaya başladı. Akşehir’de bulunduğu 1,5 yıl içerisinde toplumu ruh sağlığı ve hastalıkları konusunda bilinçlendirebilmek amacıyla halka yönelik çeşitli konferanslar düzenledi. Kamuda zaman yetersizliğinden dolayı psikoterapötik müdahalelerin uygulanamayışındaki eksikliği ise özel muayenehane açarak giderdi.

    2010 yılında mecburi hizmet görevinin sona ermesinin ardından kamu görevinden ayrılarak Ankara’ya yerleşti. Bu dönemde aralarında Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi, Özel Fısıltılar ve Çığlıklar Ruh Sağlığı Merkezi ve Özel BİLTED Psikiyatri ve Psikoterapi Polikliniğinin olduğu çeşitli psikiyatri merkezlerinde çalıştı.

     Uzmanlık eğitimi süresince ve sonraki dönemlerde  psikiyatri  ve psikoterapi alanında yurt içi ve yurt dışı çeşitli eğitimlere katıldı, sertifikalar aldı.
      Bireylere hak ettikleri zamanın ayrılmasına büyük önem verdiğinden hep kendi iş yerinde çalışmayı arzu etti. Bu arzusunu da gerçeğe dönüştüren Dr AYDOĞMUŞ, bir kız çocuk annesi olup şu an kurucusu olduğu ve adını kızının isminden alan ‘Maya Psikoterapi ve Danışmanlık’ merkezinde meslek hayatını sürdürmektedir.